Prezes Vive Tauronu Kielce – Holender Bertus Servaas – otrzymał z rąk wojewody świętokrzyskiego Bożentyny Pałki-Koruby obywatelstwo polskie. Uroczystość miała miejsce w czwartek w Kielcach.
– Wszystko, co osiągnąłem w życiu prywatnym i w biznesie zawdzięczam Polsce, dlatego cieszę się z faktu, że otrzymałem dziś obywatelstwo –
powiedział dziennikarzom Servaas. Oprócz klubu piłki ręcznej jest też właścicielem dużej firmy zajmującej się recyklingiem odzieży używanej. Prowadzi także charytatywną fundację Vive – Serce Dzieciom.
Servaas zachował również dotychczasowe obywatelstwo holenderskie. – Jest jeden problem: komu kibicować w sporcie, kiedy rozgrywany jest mecz Polska – Holandia. Myślę jednak, że akurat w piłce ręcznej będę w takim przypadku kibicował biało-czerwonym – zaznaczył.
51-letni przedsiębiorca na przełomie lat 70. i 80-tych był piłkarzem Ajaksu Amsterdam, jednak z powodu poważnej kontuzji musiał przerwać karierę. W
Polsce mieszka od 23 lat. – Przyjechałem do Polski pierwszy raz pociągiem, w październiku 1991 roku. To był przypadek. Nie wyszedł biznes na Węgrzech i
próbowaliśmy szukać innej lokalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Wybór padł na Polskę i był to bardzo szczęśliwy wybór – powiedział
W 2002 roku przejął KS "Iskra" Kielce i zmienił jego nazwę na "Vive Kielce". Od tego czasu kieleccy szczypiorniści osiągnęli wiele sukcesów. Obok tytułów
mistrza Polski oraz zdobytych Pucharów Polski, zespół z powodzeniem występuje w Lidze Mistrzów. W 2013 roku "żółto-biało-niebiescy" zdobyli brązowy medal podczas odbywającego się w Kolonii turnieju Final Four europejskich rozgrywek.
Obecnie Vive Tauron Kielce zajmuje pierwsze miejsce w PGNiG Superlidze. Zapewniło sobie także awans z pierwszego miejsca do 1/8 finału Ligi
Mistrzów.
W 2011 roku Servaas został uhonorowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Wszystko, co osiągnąłem w życiu prywatnym i w biznesie zawdzięczam Polsce, dlatego cieszę się z faktu, że otrzymałem obywatelstwo.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.